„Czasem dostrzegamy pewne rzeczy dopiero kiedy jesteśmy na to gotowi.”

„Człowiek tak naprawdę sam nie wie czego sam chce. Musi się pogodzić z własnymi decyzjami i żyć dalej.”

„(…) tylko że dzisiaj nie chcę być księdzem.”

Kilka cytatów z filmu. Dobrego i, bądź co bądź, pozytywnego filmu. Ale filmu, którego dzisiaj potrzebowałam. Dzisiaj – po 6 dniach cięzkiej fizycznej i, o dziwno, psychicznej pracy.

Przez te 6 dni rozwinęłam się. Celem tych kilku dni była zmiana fizyczna. I pojawiła się. Najlepszy i najprostszy przykład – klasyka (czytaj: balet) – to co, bezpodstawnie, wydawało się awykonalne, nie jest dla mnie problemem. Ale, to co dla mnie jest ważniejsze, to rozwój emocjonalny. Chyba wreszcie do mnie dotarła treść staropolskiego zabobonu „nie jest ładne, to co jest ładne, ale to, co komu się podoba”. Wierzyłam, że pod ładną twarzyczką i nienajgorszym ciałem, kryje się piękna dusza. I nie pomyliłam się. Przynajmniej nie w 100%. Ale dostrzegłam pod nienadzwyczjanym wyglądem kogoś znacznie lepszego. Człowieka pełnego miłości, pasji, ciepła, czułości, siły, delikatności, humoru.

A teraz podejdę do lustra i dokładnie przyjrzę się temu, co tam zobaczę. I dokładnie przemyślę co tu napisałam. A potem? Spróbuję uwierzyć.

Szkoda, że myślenie nie pozostawia żadnych znaków cielesnych. A to, co raz osiągnęliśmy nie jest zapisywane i zapamietywane, jak w komputerze.
Ale może to lepiej. Może w tym się kryje ludzkie piękno…?